062_SIDRIŠČE





https://4d.rtvslo.si/arhiv/intervju-tv/174600580


Človeško telo je največja knjižnica, kar jih je.

Vanjo Planet, ki je živo bitje, zapiše in spravi knjige vseh, ki so kdaj tu živeli in jih ustvarili s tem, ko so imeli lastno izkušnjo o njem in o sebi.

Na kratko povedano - Telo je odnos!
Poleg tega je koncept in s tem Zavest. Koncept je zato, ker o življenju v Materialnem svetu (Materinem svetu) in sploh o Življenju - ve največ!

Predvsem ve, kako Stvarstvo deluje.

Nekaterih ta knjižnica ne zanima in teh knjig nikoli ne odprejo, da bi jih brali (sebe ne odprejo sebi), nočejo razumeti, da so to njihove knjige, tiste, ki jih sami pišejo (o) sebi. Verjamejo pa, kar je zapisano v papirnatih knjigah.

Vendar je Življenje narejeno tako, da moramo brati Materijo, iz katere smo zgrajeni v telesu (nenazadnje v Telesu, ker je Telo - Zavest!). Zato pa živimo tukaj in ne kje drugje.

V Materiji, ki jo oživljamo, je zapisano vse, karkoli se je kdaj zgodilo - nam in drugim - ne glede na čas in življenjske dobe, pretekle in sedanjo.

Mi smo zgoščena informacija Vesolja!

****

Materija je zgoščena informacija Vesolja. Ko rečemo "moje telo", je to isto, kot če rečemo "moje Vesolje". In še več kot to!

Duh je selektiven. Izbirčen je in rad izloča tisto, kar mu ni všeč. Za razliko od Duha - Telo shrani vse!
Duh od sebe odrine, kar mu ni všeč. Telo v sebi shrani VSE. Telo nič in nikogar ne zavrže!

Zato je Telo tista zavest Boga, ki do popolnosti odseva Vesolje in vse odnose v njem. 
Zaradi tega jaz to zavest imenujem STARŠEVSKA Zavest Boga!

Nekateri odnosi se v Vesolju niso odvili, niso se mogli odviti, ne zgoditi, ker je bilo preveč strahu pred neznanim in izkušnjo neznanega. V vesolju teh izkušenj še ni bilo, a so se v Telesu že bile zgodile! 

Zato je Telo - Oče Stvarstva.
Telo je edino sposobno sprejeti ODGOVORNOST za vse. Zato pre-pozna VSE.

066_TELO IN UM
https://obstajajoljudje1.blogspot.com/.../08/telo-in-um.html

Kaj hočem s tem povedati?

Ob koncu intervjuja je Možina vprašal Zobca, kje je sidrišče človekovega občutka za Pravičnost!
Zelo pomembno vprašanje. Še posebej v današnjih časih, kjer se »sidro« prime za vsako stvar, ki ni nikamor pripeta in potem tam obvisi. Svoje naloge sidra pa tako ne izpolni, torej ni sidro! Kaj je, še ne vemo, toda sidro to prav zagotovo ni.

Telo ne deluje tako. Telo deluje v odsotnosti Dvoma!

Zato je pravilen pristop k razmišljanju ta, da Stvarstvo imenujemo Manifestacija božje Misli, ki se z manifestiranjem - in med manifestiranjem (- skozi lastno izkušnjo Stvarstva) preverja.
S takšnim razmišljanjem tudi svoje očišče namestimo drugače, saj manifestiranje Misli v materialnem svetu (torej - v svetu, ki je nedvoumen!), misel sploh zazna, kaj je. Tako vemo kdo smo.

Mi smo - naša lastna Želja! Z njo potujemo.
Preden se ta ne manifestira, ne more vedeti kaj je. Lahko je karkoli. 
Če ne ve kaj je - tudi nam ne more povedati kdo smo!


Preganjati in sovražiti manifestacijo zato, ker manifestira..... je absurd nad absurdi!!! Ni kriva Manifestacija zato, da manifestira, to je vendar njena naloga. Manifestacija MORA manifestirati! To je njen namen, zaradi tega tudi obstaja.

Telo je že od vsega začetka vedelo, da mora najti pravi prostor za VSE v Vesolju, in da takšen prostor obstaja. Da je Vesolje ustvarjeno BREZ OSTANKA!

Ne vem, če se zavedate veličastnosti te Misli, in kako strahotna je naloga dokazovanja tistega Namena, ki je ustvarjal!

Z drugimi besedami: Zobec ima prav, ko pravi: sovražni govor pravno NE OBSTAJA, v pravu tega ni.

Jaz k temu dodajam: sovražni govor je izmišljotina, s katero bi radi prelisičili Resnico kot božji izraz Telesa, 
da se ta v Manifestaciji ne bi manifestirala.
S tem bi preprečili prisotnost tiste Zavesti, ki je ustvarjala, in se tukaj uči. Zato pa razume Stvarstvo in njegovo delovanje.
Ta Zavest edina lahko razloži Stvarstvo, saj ga spoznava v Manifestaciji. 


S tem v zvezi je treba gledati tudi pojav zahteve po institucionalizaciji in socializaciji odgovornosti za uboj iz usmiljenja (evtanazija) in abortus, kot nehanje Življenja tik pred rojstvom. Kar je manifestacija masovne histerije (težnja po podružbljanju samomorilne histerije človeka, ki se sprašuje ali sploh hoče živeti), ki se zdaj izraža globalno, na vsem planetu. Seveda, če abortusa in evtanazije ne vidimo kot manifestacije začetnega Dvoma misli o tem ali je Življenje vrednota.... potem je naš zorni kot preozek in ne bomo razumeli, od kod zdaj potreba po zakonih, ki omogočajo umor/samomor/ brez odgovornosti za odločitve, takšne in drugačne. Takrat je "sidro" prosto plavajoče v praznem prostoru, civilizacija pa obvisi in "binglja" v njem.

Če se skoncentriramo samo na dejanje samo, potem ne vidimo povezave dejanj (manifestiranja Misli v Manifestaciji) z Začetkom in Dvomom o sebi. Ne prevzamemo Odgovornosti za ta Dvom. Še drugače povedano: Ne razrešujemo procesa svoje edipalizacije v odnosu do Boga-Očeta!

S tem, namreč, ko Manifestacija obstaja, ta odseva Misli njene lastne dvome in pomisleke. S tem se mora Misel sprijazniti in prevzeti starševsko odgovornost najprej zase, potem pa še za svojo Stvaritev.

In jo popraviti! 
Pravzaprav ji mora samo pomagati, ji omogočiti da sebe popravlja in jo usmerjati pri tem, saj v resnici ni nič narobe z njo.

To se imenuje Evolucija, in je Materin izum!

Priljubljene objave iz tega spletnega dnevnika

093_ LOČITEV

100_KRISNE RAZMERE

067_ ČAS JE PRIŠEL